Kadromuz

İhsan AKIN

1974 yılında Malatya' nın Yazıhan ilçesi Böğürtlen köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Malatya' da, yüksek öğrenimini de Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde tamamladı. Malatya Belediyesinde çalışmakta olup Anadolu Basın Birliği üyeliği, Tüketici Hakları Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı, MATHAP Başkanlığı ve TUDKİYEB Yönetim Kurulu Sekreterya Üyeliği Yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babası olan Akın gayretli çalışmasıyla birçok başarıya imza atmış,topluma önemli şeyler kazandırmıştır.

Emre ELÇİ

Harran üniversitesi Ziraat mühendisliği(Zootekni) bölümü mezunu aynı zamanda Fırat üniversitesi veterinerlik fakültesi Zootekni bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Arapgir ilçesinde yürütülen Halk elinde hayvan ıslahı ülkesel projesi teknik sorumlusudur.Birliğimizde halk eğitim ile ortak olarak yapılan kurs ve seminerlerde eğitimci olarak yetiştiricilerimize eğitim vermekte olup 2016 yılından beri birliğimiz bünyesinde çalışmaktadır.

Bahriye AKAR

Malatya Yeşilyurt Önlisans mezunu Akçadağ meslek yüksek okulu Bilgisiyar programcılığı açık öğretim fakültesi laborant veterinerlik ogrecisidir. 2012 yılından beri birliğimize ve yetiştiricilerimize hem teknik, hemde halka ilişkiler bölümünde hizmet vermektedir.

Serap ASLAN

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve idari bölümler fakütesi işletme bölümü mezunu.2013 yılından beri birliğimizde başkan sekreteri olarak çalışıp birliğimizde sorumlu personel görevini üstlenmiştir.

Ayşegül KARAKUŞ (Veteriner Sağlık Tek.)

Erciyes Üniversitesi Hayvan Sağlığı Ve Yetiştiriciliği bölümü mezunu aynı zamanda Halk Elinde Hayvan Islahı Ülkesel Projesinde Yazıhan İlçesinden sorumlu proje teknik elemanı.Birliğimizde halk eğitimle ortak olarak yapılan kurs ve seminerlerde eğitimci olarak yetiştiricilerimize hizmet etmektedir. 2014 Yılından bu yana yetiştiricilerimize hizmet etmektedir.

Elif SARI(Veteriner Hek.)

Elazığ Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinde tamamladı. Üniversite yıllarında Tarım ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi (TAHAM) Müdürlüğünde Meme Sağlığı ve Mastitiste Koruma Kontrol eğitimini ve Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Genel Müdürlüğünde Recto-Vaginal Metodla Suni Tohumlama eğitimini tamamladı. Şuan Malatya ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinde Teknik Personel ve Soykütüğü projesini Yürütmektedir.


M A L A T Y A
B İ R L İ K